Princip

princip - tepelné vlny a účinky na zdraví

princip infratopení - úvod

Infračervené vlny jsou nasazovány denně v mnoha oblastech dnešního života a techniky. Infračervené sálaní slouží nejen k lékařským účelům ale i k vytápění. Klasická kachlová kamna byla, a nakonec jsou dodnes, zdrojem tepla, který pracuje na základě infračerveného sálání. Infračervené vlny nejsou pro lidské oko viditelné. Naše pokožka ale narozdíl od oka, vnímá jakýsi pocit tepla. . 

Teplo-vlnné záření je dlouhovlnné záření, které přichází od slunce. Vychází z každého teplého tělesa a je schopno ohřát hmotu ve svém okolí. Obvykle teplá voda, plyn nebo elektrické topení předávají své teplo převážně konvekčně (cirkulací) – teplé plochy předávají teplou energii prostřednictvím nosičů tepla (okolního vzduchu) do prostoru. Avšak rozhodující je podíl tepelného sálání pro pocit naplněného prostorového klimatu. Nejlepším infratopení je Slunce, které nám dává prostřednictvím tepelných vln životně důležitou energii. Tepelné vlny procházejí vzduchem a po dopadu na zem se přemění v tepelnou energii, tím zahřívají Zemi a lidi. Možnost docílení toho, jak tento přírodní efekt přenést do bytových prostor, byl dokázán dlouholetou výzkumnou prací na vývoji teplo-vlnného topení.

Topení na bázi tepelných vln je tak staré, jako člověkem používaný oheň, kámen, hlína a později kachlová kamna vydávající i v dnešní době pohodové teplo. Přicházejí dlouho zapomenuté metody vytápění opět do naších domů a bytů v této moderní době? Nového na teplo-vlnném topném systému je způsob, jakým jsou vyráběny. S pomocí tepelně vodivých nekovových povrchů získáváme čisté, zdraví a energii šetřící teplo.

Zdravé tepelné vlny ...

... vznikají okamžitě, jsou tvořeny bezprostředně po zapnutí topného tělesa, a ohřívají předně povrchy osob a předmětů. Zdravotní faktor: Vzduch zůstává čistý, nedochází k úbytku kyslíku a k proudění vzduchu, nedochází také ke ztrátám při větrání. Nedochází k takovým jevům, jakým je přepalování prachových částic na radiátorech. Dále není nutné zvlhčování vzduchu. Proto doporučujeme teplovlnné topení pro všechny, kteří mají problémy s alergií na prach. Tímto topným systémem se vytvoří zdraví prospěšné klima...

Bezpečnost

Infračervené vlnění je obdobné tomu vlnění, které produkuje samo lidské tělo. Je ve své podstatě obdobné slunečnímu záření bez škodlivých UV paprsků a bez frekvencí viditelného světla. Infračervené záření může vznikat z nekovových prvků. Tato forma energie přímo ohřívá okolní předměty sdílením tepla, přičemž nevyužívá pro přenos tepla okolní vzduch.

Infratopení - klima sálavým teplem je zdravější

Důvodem je, že není spotřebováván kyslík, a okolní vzduch tak nevysychá. Nevznikají žádné zplodiny spalování. Vzduch nevysychá, protože teplo odevzdávané výhřevnou plochou prostupuje vzduchem bez změny fyzikálního stavu. Současně nedochází k tepelným ztrátám přiváděním spalovacího vzduchu.

Infratopení nevíří prach

Rovnoměrné předávání tepla zabraňuje vzniku intenzivního proudění vzduchu v místnosti, k němuž dochází u klasických otopných soustav.- infračervený topný systém - naopak ohřívá právě okolní plochy, včetně stropů a zdí. To má obrovské přednosti: žádné intenzivní proudění vzduchu, nepatrné rozvrstvení teplot v místnosti, úspory potřebné energie pro vytápění.

Infratopení a sálavé teplo - zvýšený komfort při nízké teplotě prostoru

Teplená pohoda člověka není závislá jenom na teplotě okolního vzduchu, ale také na tepelném záření a také na teplotě povrchů všech okolních ploch. Každý dobře zná příjemné hřejivé působení slunečního záření za sice mrazivého, ale současně slunného zimního dne


Pokračování-princip infratopení

Nabídka infratopení

Odkazy
 
 

Tento projekt byl uskutečněn  
za finanční podpory Fondu Vysočiny  

Novinky

článek na české stavby

článek moderních sálavých panelů více


INFRASAUNY a SAUNY

finské sauny, Infrasauny, parní sauny bio sauny na míru. více


infratopení Proficomfort

zkušenosti a realizace infra panelů

realizace infra topení v bytech, rodinných domech, kanceláří, či výrobních prostor více


sleva

VÝPRODEJ infrapanelů

nový výprodej skladových zásob. více


Sluneční vrch Jihlava

Infra topení - propagační video

referenční video v Jihlavě na Slunečním vrchu. Díky sálavému vytápění, dosahují byty velmi nízkých spotřeb za vytápění. více


graf topných systémů

Porovnání nákladů

přínášíme Vám porovnání investic a provoz v různých topných systémech - tepelné čerpadlo, topné rohože, plyn a elektrokotel, přímotopy více


Topný obraz

kvalitní digitální tisk

doplnění nových obrazů v naší galerii pro infra panely odkaz ke galerii


topné zrcadlo, alu lesk rám

Topné zrcadlo

infra panely INFRAHEATING nabízí topná zrcadla. Vhodně topení do koupelny. Vaše zrcadlo se nerosí. více


topné rohože

Topné rohože

nabízíme topné rohože s instalací více


 
 
czech   english   deutsch