Princip infratopení

Princip vytápění infravlnami

     Infratopení se liší od klasického vytápění hlavně tím, že nevyhřívá přímo vzduch v místnosti, ale prostřednictvím tepelného sálání a infrapaprsku dochází k nahřání okolního zdiva, stropu i podlahy a následně od okolních předmětů se ohřívá vzduch. Teplota v místnosti se reguluje prostorovým termostatem. Speciální nekovový článek v konstrukci panelu nahřívá těleso vysokým stupněm účinnosti, vzduch není ohříván přímo a proto není zapotřebí velké množství energie.

Energetická a nákladová úspora

     Energie je bez použití přenosného média předávána tam, kde ji právě potřebujeme - přímo v místnosti, klasické radiátorové topení potřebuje dnes již zastaralé a složité rozvody trubek, kde jsou velké ztráty energie, nebo mohou při poškození zničit vybavení bytu atd. Infratopné systémy jsou velice jednoduché na montáž a mají mnoho předností.

Přednosti

 • Zdravý,čistý vzduch,příjemný pocit tepla jak od kachlových kamen 
 • vhodné pro alergiky - min. cirgulace vzduchu - bezprašnost
 • při provozu rychlá přizpůsobivost teploty
 • infratopení Infraheating je bezúdržbový   
 • flexibilita montáže a demontáže (umístění, stěhování, změna designu) 
 • nahřáté stěny (o 2-3°C výšší teplota stěn)
 • vysušování zdiva, žádná kondenzace vody a plísně
 • relativní vlhkost vzduchu zůstává zachována
 • bez nutnosti častého větrání
 • jednoduché ovládání
 • velká úspora místa
 • ekologické topení
 • hezký design infrapanelů Infraheating 
 • vhodné do prostor s vysokým stropem  
 • žádný elektrosmog - díky nekovové topné desce 
 • vysoká provozní bezpečnost - bezporuchové
 • nehrozí nebezpečí zamrznutí, požáru, kapající či prasklé vody, výbuchu plynu, úniku plynu a chladiva aj.

Přednosti z hlediska úspory

 • nízké montážní náklady (při stavbě a rekonstrukcích)
 • velmi levný provoz vytápění - úspora 10 - 40%
 • získání levné sazby D45d (nižší cena běžné elektřiny)
 • úspory za  uhelnu, kotelnu, kominíka, servisní prohlídky
 • paušály za plynoměr, výkop přívodu plynu, permanentní opravy a údržbu v průběhu budoucího provozu 
 • stejné pořizovací náklady, jako u jiných topných systémů

      Zdravé, čisté, komfortní, hygienické, tiché, příjemné. Snadná regulace, registrace spotřeby a dosažitelnost zdroje energie

     Pořizovací a provozní náklady - pořízení topného systému neni jen úvodní investice do úspory, ve srovnání s pořízením plynového vytápění můžeme hovořit někdy až o 50% úspoře, záleží ovšem na Vaší fantazii při výběru z mnoha různých designů které naleznete v našich produktech. 

      Provozní náklady při vytápění infravlnami jsou za určitých podmínek jedny z nejnižších. Záleží na nemovitosti a jejím charakteru.

lepší klima, zdravější teplo

U infratopení nedochází k cirgulaci vzduchu. Teplo je nakumulováno do okolních zdí, podlah, stropů a dále vyhřívá vzduch. Díky tomu je teplo  v místnosti rovnoměrné. Minimální rozdíl teploty v místnosti (pouze 0,4°C mezi podlahou a stropem) nám zajistí tepelnou pohodu. Diky této metodě je velmi nízká prašnost v místnosti a tak infratopení  často oceňují alergici s dýchacími potížemi. Důvodem příjemného klimatu také je, že není spotřebováván kyslík. Okolní vzduch nevysychá-není přepalován, jako u konvekčních systémů a prostředí v místnosti je velice příjemné. Infravlny neužívají ke svému transportu vzduch a proto relativníní vlhkost vzduchu zůstává zachována. Nevznikají žádné zplodiny spalování, které by mohly snižovat hladinu kyslíku.

Nedostatky konvekčního topení

Některé mají přímý vliv na naše zdraví. Všechny systémy, které ohřívají vzduch (černé teplo), pracují na základě cirkulace vzduchu. Vzduch se ohřeje a stoupá nahoru. Následně je vzduch studený, který se natáhne dolů, ohříván. Tím vzniká ve vytápěných prostorech oběh vzduchu, v jehož důsledku je možné vytápění místnosti. Čím více je vzduch ohříván, tím větší je také jeho odvlhčení, víření prachu a bakterií, a jiných škodlivých látek. Tyto látky proudí vzduchem po celé místnosti. Následek: Vysoká teplota a suchý, znečištěný vzduch. To působí neblaze na náš organismus a na naši tepelnou pohodu. Další nevýhodou je vysoká spotřeba energie. Ještě horší situace nastává u zařízení, která jsou vybavena ventilátorem. Zde dochází nejen ke zvýšenému víření prachu a odvlhčování vzduchu, ale také ke zvýšení provozní teploty stroje, následnému spalovaní prachu, a šíření sazí do okolí. Teplotní rozdíly mezi podlahou a stropem může být až 7 stupňů: Studné nohy – horká hlava.

Úspora a finanční náročnost infratopení


úspora

Vytápět tepelnými vlnami je nejen zdravější ale o hodně úspornější. 20 - 50% nákladů na proud jsou díky tomuto způsobu vytápění uspořeny: Tepelné vlny fungují stejně jako sluneční paprsky - z 80% vyhřívají okolní stěny, včetně podlah a stropů. Od těch se dál ohřívá vzduch. Jelikož stěny udrží tepelnou energii mnohem déle, než-li vzduch v místnosti, který rychleji uniká, tepelná energie se tak rychle neztrácí. Dochází k postupnému uvolňování tepelné energie. Díky této metotě dokáže infratopení podstatně snížit denní dobu provozu až na polovinu.

"teplo-vlnné vytápěcí systémy předávají okamžitě energii bez využití vzduchu"

    Pořízení infračervených topných panelů zákazník získává výhodu elektrikcké sazby D45d pro celoroční provoz za levnou kWh, která je až o polovinu nižší.

Pořízení panelů INFRAHEATING

Jejich pořízení je levnější než pořízení jiných topných systémů. velké úspory se kladou na montáž infrapanelů. (není zde zapotřebí rozvodů vody, kotlů aj. Pouze rozvod elektrického vedení. 

porovnání nákladů

obytná  plocha RD:
114 m2

vytápěný prostor RD:
298 m3

jistič 3x20A
příkon 5,4 kW

spotřeba energie za rok:
7 900 kWh/rok => 19 000 Kč/rok (ceny dle r.2011)

Tyto náklady jsou počítány na standardní cihlový RD se zateplením

 


 

Odkazy
 
 

Tento projekt byl uskutečněn  
za finanční podpory Fondu Vysočiny  

Novinky

článek na české stavby

článek moderních sálavých panelů více


INFRASAUNY a SAUNY

finské sauny, Infrasauny, parní sauny bio sauny na míru. více


infratopení Proficomfort

zkušenosti a realizace infra panelů

realizace infra topení v bytech, rodinných domech, kanceláří, či výrobních prostor více


sleva

VÝPRODEJ infrapanelů

nový výprodej skladových zásob. více


Sluneční vrch Jihlava

Infra topení - propagační video

referenční video v Jihlavě na Slunečním vrchu. Díky sálavému vytápění, dosahují byty velmi nízkých spotřeb za vytápění. více


graf topných systémů

Porovnání nákladů

přínášíme Vám porovnání investic a provoz v různých topných systémech - tepelné čerpadlo, topné rohože, plyn a elektrokotel, přímotopy více


Topný obraz

kvalitní digitální tisk

doplnění nových obrazů v naší galerii pro infra panely odkaz ke galerii


topné zrcadlo, alu lesk rám

Topné zrcadlo

infra panely INFRAHEATING nabízí topná zrcadla. Vhodně topení do koupelny. Vaše zrcadlo se nerosí. více


topné rohože

Topné rohože

nabízíme topné rohože s instalací více


 
 
czech   english   deutsch