infratopení FAQ - časté otázky a dotazy

správná funkčnost a provoz infrapanelů:

upozorňujeme na dva důležité body, které jsou nuté pro správný provoz infratopení:

  • infračervené topné panely musí mít na povrchu topné plochy 90 - 100°C. Při nižší teplotě je nižší i výkon tělesa. Na trhu se objevují sklěněné panely s povrchovou teplotou do 70°C. Jejich dimenzace je pak o 1/3 vyšší a tím i jejich spotřeba.
  • důležité pro správnou funkčnost jsou rozměry (plocha infrapanelů). Čím větší je plocha topného panelu, tím je vyšší výkon. Plocha panelů je při dimenzování velmi důležitá

(příklad: panel o rozměru 50x90 při příkonu 800W, nedokáže vytopit takový prostor jako panel s rozměry 61x95 při 500W)

Jaký je rozdíl mezi infrapanely základní ITZ a skleněný ITS

 základní panely ITZ mají povrch podobné omítce (hrubý, křemičítý povrch), a jejich emisivita sálavosti není tak účinná jako u standardních skleněných panelů ITS. Standardní skleněné panely ITS mají přibližně o 8 % lepší spotřebu. Skleněné panely se mohou vyrábět v lesklém či matném provední. Obrazky jsou vypálovány na pevné sklo, což zvyšuje kvalitu a zaručuje barevnou stálost.

Pozor na extrémně levné výrobky infračervených topných systémů!

Zákazník by se měl přesvědčit, že každý výrobek je opatřen značkou CE a náležitě certifikován EZU (elektotechnický zkušební ústav). Při zakoupení neschváleného výrobku může dojít k ohrožení bezpečnosti Vás i budovy.

Jaká je životnost infrapanelů?

Topný článek je uhlíkové desky (karbonu) životnost této topné plochy je 40 - 50 let. Firma Proficomfort dává záruku na tuto topnou desku 5 let.

Po zdravotní stránce!

Teplota na povrchu infračerveného topného systému, musí být v rozmezí 90 - 100°C (jedná se o topné systémy určené do bytů). Infrapanely s větší teplotou by měly být umísťovány ve větší výšce (např. vytápění velkých hal a provozních objektů).
Proto si nechte poradit od Vašeho prodejce a chtějte kvalitu a jistotu provozu.

Jsou infra topné panely vhodné pro rostliny a domácí zvířata?

Infračervené topné panely vyzařují vlnové délky, které jsou v minimální spodní hranici vlnového rozsahu IR vln, a ty jsou pro lidskou tkáň a oko neškodné, stejně tak pro rostliny i zvířata. Poznatky z praxe ukazují, že zvířata si infratopení oblíbí a zdržují se v jeho nejbližším dosah

Kam mohu infrapanely umístit?

Infračervené topné panely lze umístit na každou stěnu v uzavřené místnosti, nebo na strop. Na strop je vhodné infrapanely umístnit, pokud je místnost obestavěná nábytkem. Infrapanely by něměli být přímo proti oknům. 
Nechte si poradit o našeho prodejce. Spolu s Vámi najdeme vhodné umístnění infrapanelů.

Je možné se během provozu infrapanelů dotýkat ?

V provozu infračervené topné panely dosahují teploty 100°C, ale na chvilkový dotyk je panel bezpečný. Jelikož povrch panelů je nekovový (nevodivý) , nehrozí v případě dotyku žádné nebezpečí.

Jaký mají infrapanely Infraheating příkon?

190W, 290W, 480W, 730W a 980W

Je vhodná instalace infratopení na chalupy, která není v zimním období užívána pravidelně.

Ano, infratopení je velice vhodné na chalupách temperovat. Na termostatu jednoduše nastavíte temperační teplotu  a teplota pevných materiálů či zdí, se bude udržovat o 1-2°C vyšší.

Je opravdu výhodné pořídit si infratopení?

Dimenzovaný příkon infratopení je poloviční oproti jiným druhů klasického elektrického topení. Co se týče spotřeby, stěna udrží mnohem déle teplo v místnosti než-li vzduch a tepelná enerie se tak rychle neztrácí. Pokud vyvětráte, klasickým topením musíte znovu ohřát znovu vzduch. Od infratopení je vše nádherně prohřáté a během malé chvilky, je tepelná pohoda zase zpět.
Klasické topení je v chodu průměrně 14-16 hodin/den narozdíl od infratopení, které dokáže minimálním příkonem vytápět průměrně 8 - 11 hodin/denně při teplotě 22°C. Skutečnou spotřebu bytů a rodinných domů, máme uvedenou v sekci
reference.

 infratopení a sádrokarton?

Sádrokartonové stěny je možné vytápět infratopením. Nesmí ale nikde vzniknout vzduchové komory. Je nutné je vždy vyplnit například izolací.  

 

Pokud Vás zajímají otázky ohledně vytápění nebo infratopení, které zde nebyli zodpovězeny napište na info@proficomfort.cz

 

Odkazy
 
 

Tento projekt byl uskutečněn  
za finanční podpory Fondu Vysočiny  

Novinky

článek na české stavby

článek moderních sálavých panelů více


INFRASAUNY a SAUNY

finské sauny, Infrasauny, parní sauny bio sauny na míru. více


infratopení Proficomfort

zkušenosti a realizace infra panelů

realizace infra topení v bytech, rodinných domech, kanceláří, či výrobních prostor více


sleva

VÝPRODEJ infrapanelů

nový výprodej skladových zásob. více


Sluneční vrch Jihlava

Infra topení - propagační video

referenční video v Jihlavě na Slunečním vrchu. Díky sálavému vytápění, dosahují byty velmi nízkých spotřeb za vytápění. více


graf topných systémů

Porovnání nákladů

přínášíme Vám porovnání investic a provoz v různých topných systémech - tepelné čerpadlo, topné rohože, plyn a elektrokotel, přímotopy více


Topný obraz

kvalitní digitální tisk

doplnění nových obrazů v naší galerii pro infra panely odkaz ke galerii


topné zrcadlo, alu lesk rám

Topné zrcadlo

infra panely INFRAHEATING nabízí topná zrcadla. Vhodně topení do koupelny. Vaše zrcadlo se nerosí. více


topné rohože

Topné rohože

nabízíme topné rohože s instalací více


 
 
czech   english   deutsch