Proč právě Infrasaunu

    Proč si vybrat právě infrasauny nebo-li infrakabiny, které jsou velice mladé, oproti dlouhé tradici klasických saun časem proveřených? Infrakabiny spatřily světlo světa teprve před několika desítkami let, klasické finské sauny nebo vlhké ruské sauny počítají svou historii na pár století a turecké lázně tu existovaly dokonce už před několika tisíciletími. I přesto razantní nástup infrasaun vypovídá o jejich široké využitelnosti a oblíbenosti zvláště v rodinném prostředí.

    Cílem infrasaun i saun je prohřátí lidského organismu s cílem zlepšit prokrvení jednotlivých partií těla a stimulovat pocení, při kterém se spolu s kapkami potu z naší tělesné schránky vyplavují toxické látky, těžké kovy, karcinogeny, nikotin a mnoho dalších škodlivin. Intenzivní prokrvení všech orgánů a pohybového aparátu zase zlepšuje látkovou výměnu v těle, v důledku čehož dochází k důkladné očistě a obnově organismu, ustupuje únava, zvyšuje se fyzická a intelektuální výkonnost a také odolnost proti nemocem.

   V moderním bydlení je nejjednodušší instalovat infrasaunu. Na rozdíl od klasických saun a lázní nepotřebujeme přívod vody ani kanalizační odtok a v rodinném provedení ani speciální elektrickou přípojku se silným samostatným jističem - k uvedení do provozu postačí obyčejná el. zásuvka do sítě 230V.

    Saunovat se můžeme i dvakrát denně, ale asi jen málo milovníků si dopřává tuto relaxaci každý den. Snad jednou, maximálně dvakrát týdně. Mimo jiné i kvůli časové náročnosti. V sauně trvá hodinu i víc, než se prostor důkladně prohřeje. To v infrakabině si můžeme tepla užívat už po pěti až patnácti minutách od uvedení do provozu. Infrazáření v infrakabinách se liší od horkého vzduchu nebo páry zejména tím, že infrazáření působí na tělesnou tkáň do hloubky, zatímco pára nebo horký vzduch ovlivňuje především povrchové vrstvy těla.

 Je prokázáno, že uživatelé infrasauny se potí dvakrát až třikrát tolik víc než během obdobné procedury v sauně, což dovoluje dosáhnout lepšího účinku na zdravotní stav.


Jaký je rozdíl mezi saunou a infrasaunou?

Infrasauna používá infračervené záření pro přímé prohřívání lidských tkání do hloubky cca 4 cm. Záření je nastaveno co nejblíže lidskému záření tak, aby naše tělo mohlo absorbovat až 93 % infračerveného záření.

Sauna je závislá na nepřímém působení tepla: vedení tepla v kapalném a plynném prostředí a druhá přímý kontakt mezi ohřátým plynem a pokožkou, které na nás mají ozdravný účinek. V infrasauně méně než 20 % infračervené energie ohřívá vzduch, což nechává přes 80 % na přímý ohřev našeho těla. Proto infrakabina na bázi infračerveného záření prohřívá lidské tělo do daleko větší hloubky a mnohem efektivněji než tradiční sauna.

Většina infračervené energie je primárně spotřebována na přímou přeměnu v energii tepelnou, zatímco u tradiční sauny dochází k nadměrnému ohřevu vzduchu, který následně povrchově zahřívá naši pokožku.Tento zásadní rozdíl vysvětluje mnoho výhod dosažitelných pouze používáním infrasaun, který není možné dosáhnout v tradiční sauně.

Infračervená energie produkovaná infračervenými paprsky vylučuje z těla až 3x větší obsah škodlivých látek v porovnání s tradiční saunou. Infračervené paprsky pracují s teplotou vzduchu v rozmezí 30 - 60 °C, zatímco tradiční sauna pracuje s teplotou v rozmezí 90 - 105 °C. Nižší teploty vzduchu jsou důležité pro lidi s vyšším kardiovaskulárním rizikem, protože toto riziko se při vysokých teplotách v tradičních saunách velmi zvyšuje.

V infračervených kabinách, kde teploty dosahují teploty 30 - 60 °C je také mnohem příjemnější dýchání, než je tomu v tradičních saunách.

Infrasauny jsou jednodušší a příjemnější než tradiční sauny. Předehřátí tradiční sauny trvá 30 - 90 min, což je dělá málo praktickými. Předehřátí infračervené kabiny za pokojové teploty trvá asi 5 - 10 min. Další výhodou jsou obrovsky snížené provozní náklady.


Jsou potřeba stavební úpravy před pořízením infrasauny?

 

Odkazy
 
 

Tento projekt byl uskutečněn  
za finanční podpory Fondu Vysočiny  

Novinky

článek na české stavby

článek moderních sálavých panelů více


INFRASAUNY a SAUNY

finské sauny, Infrasauny, parní sauny bio sauny na míru. více


infratopení Proficomfort

zkušenosti a realizace infra panelů

realizace infra topení v bytech, rodinných domech, kanceláří, či výrobních prostor více


sleva

VÝPRODEJ infrapanelů

nový výprodej skladových zásob. více


Sluneční vrch Jihlava

Infra topení - propagační video

referenční video v Jihlavě na Slunečním vrchu. Díky sálavému vytápění, dosahují byty velmi nízkých spotřeb za vytápění. více


graf topných systémů

Porovnání nákladů

přínášíme Vám porovnání investic a provoz v různých topných systémech - tepelné čerpadlo, topné rohože, plyn a elektrokotel, přímotopy více


Topný obraz

kvalitní digitální tisk

doplnění nových obrazů v naší galerii pro infra panely odkaz ke galerii


topné zrcadlo, alu lesk rám

Topné zrcadlo

infra panely INFRAHEATING nabízí topná zrcadla. Vhodně topení do koupelny. Vaše zrcadlo se nerosí. více


topné rohože

Topné rohože

nabízíme topné rohože s instalací více


 
 
czech   english   deutsch