Topné rohože - podlahové elektrické vytápění

Topné rohože

 Topne rohože jsou topný okruh, fixovaný k nosné tkanině. Z hlediska funkce není mezi topným okruhem a rohoží žádný rozdíl, liší se pouze ve způsobu instalace. Rohož se rozvíjí jako "koberec".

topné rohože jednožílové

Topná rohož s ochranným opletením pro podlahové vytápění. Spodní strana rohože je opatřena oboustranně lepící páskou, umožňující fixovat rohož k podkladu do okamžiku, než je zastěrkována flexibilním tmelem. Rohož je vyrobena z jednožilového kabelu prům. 2,9 - 3,4 mm a je opatřena dvěma připojovacími vodiči - tzv. studenými konci - délky 5m. Díky ochrannému opletení může být umístěna i do vlhkých prostor (koupelny, prádelny).

topné rohože dvoužílové

 

topné rohože - pro venkovní použití, jsou speciální rohože určené především do betonového lože - nejsou na běžné tkanině, ale kabely jsou spojeny pouze fixačním páskem. Rohož je vyrobena z jednožilového kabelu o prům. 5,5 mm, opatřená dvěma studenými konci - jeden délky 5m, druhý má pro snadnější instalaci délku rohože + 5m. Při pokládce tedy není nutné vracet se s celou rohoží k místu připojení, zpět se přivede pouze druhý studený konec.

topné rohože jednožílové

topné rohože dvoužílové

Topné rohože šířky 0,3 a 0,5m s jednožilovým topným kabelem s ochranným opletením - vhodné do běžných i vlhkých prostor. Do instalační krabice se zapojuje začátek i konec kabelu, při instalaci je nutné vrátit se s rohoží zpět. Rohož je vhodná především do tmelu pod dlažbu, možná je i instalace do betonové desky nad tepelnou izolací (polystyrenem).

topné rohože jednožílové

 

topné rohože s výkonem 80W/m2

Topné rohože určené výhradně jako hlavní zdroj vytápění (celodenní provoz) pro objekty s nízkými tepelnými ztrátami - nízkoenergetické stavby. Nízký výkon znemožňuje použít rohože pro občasný provoz v režimu komfortního vyhřívání podlahy - např. v koupelně nebo kuchyni - podlaha by se nahřívala neúměrně dlouho.


topné rohože s výkonem 100W/m2

Topné rohože určené jako hlavní zdroj vytápění (celodenní provoz) v běžných obytných místnostech -pokoje, obývací pokoje, kuchyně, kanceláře, chodby, obchody, apod. Pro nižší výkon nedoporučujeme používat tyto rohože k občasnému komfortnímu vyhřívání podlahy v koupelnách a kuchyních.


topné rohože s výkonem 160W/m2

Topné rohože ideální pro komfortní vyhřívání podlahy (občasný provoz) v koupelnách a kuchyních, nebo jako hlavní zdroj vytápění (celodenní provoz) v místnostech, kde je žádoucí vyšší teplota podlahy - koupelny, bazény.


 

Odkazy
 
 

Tento projekt byl uskutečněn  
za finanční podpory Fondu Vysočiny  

Novinky

článek na české stavby

článek moderních sálavých panelů více


INFRASAUNY a SAUNY

finské sauny, Infrasauny, parní sauny bio sauny na míru. více


infratopení Proficomfort

zkušenosti a realizace infra panelů

realizace infra topení v bytech, rodinných domech, kanceláří, či výrobních prostor více


sleva

VÝPRODEJ infrapanelů

nový výprodej skladových zásob. více


Sluneční vrch Jihlava

Infra topení - propagační video

referenční video v Jihlavě na Slunečním vrchu. Díky sálavému vytápění, dosahují byty velmi nízkých spotřeb za vytápění. více


graf topných systémů

Porovnání nákladů

přínášíme Vám porovnání investic a provoz v různých topných systémech - tepelné čerpadlo, topné rohože, plyn a elektrokotel, přímotopy více


Topný obraz

kvalitní digitální tisk

doplnění nových obrazů v naší galerii pro infra panely odkaz ke galerii


topné zrcadlo, alu lesk rám

Topné zrcadlo

infra panely INFRAHEATING nabízí topná zrcadla. Vhodně topení do koupelny. Vaše zrcadlo se nerosí. více


topné rohože

Topné rohože

nabízíme topné rohože s instalací více


 
 
czech   english   deutsch